امروز: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

مشخصات فنی طرح

دسته‌بندی نشده مهر ۱۳۹۶, ۳۰

 • مشخصات فنی طرح

   

   

  طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام) محدوده ای به وسعت تقریبی ۳۶۶ هکتار را شامل می شود که خود به چهار قطاع بزرگ تقسیم می شود.

  قطاع یک: در حد فاصل میدان بیت المقدس، خیابان شهید اندرزگو(خسروی نو)، چهار راه خسروی، خیابان شهید رجایی، چهار راه شهدا، خیابان شیرازی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود ۳۳ هکتار را در بر می گیرد .

  قطاع 1

  قطاع دو: در حد فاصل خیابان شیرازی، چهار راه شهدا، خیابان شهید رجایی، راه آهن، بولوار شهید کامیاب، چهار راه مقدم طبرسی، خیابان طبرسی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود ۱۲۶ هکتار را در بر می گیرد .
   قطاع 2

  قطاع سه:در حد قاصل خیابان طبرسی، چهار راه مقدم، بولوار وحدت، میدان وحدت(پنجراه پایین خیابان)، خیابان نواب صفوی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود ۱۰۶ هکتار را در بر می گیرد

  قطاع3

  .

  قطاع چهار: در حد فاصل خیابان نواب صفوی، میدان وحدت (پنجراه پایین خیابان) ، خیابان۱۷ شهریور، میدان ۱۷ شهریور، خیابان شیخ طوسی(حاشیه شمال شرقی بازار رضا)، میدان بیت المقدس و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود  ۵۹هکتار را در بر می گیرد.

  قطاع 4

  بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که محدوده طرح را شامل می شود با الگوی مرکزی شعاعی شکل گرفته است. بدین معنی که مجموعه حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) که خود محدوده ای به وسعت حدود ۴۲ هکتار را شامل می شود در مرکزیت طرح قرار داشته و بافت پیرامون به صورت شعاعی در اطراف آن شکل گرفته است.

  با توجه به این الگوی شعاعی و به نسبت دوری و نزدیکی بافت از مجموعه حرم مطهر کیفیت و چگونگی تخصیص فضا تغییر می کند و در واقع فرایند گذار در این تخصیص مورد نظر بوده است. با این تحلیل و با معیار دوری و نزدیکی بافت به مجموعه حرم سه حوزه با فعالیت های مشخص در طرح تعیین شده است.


بدون برچسب

  

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@