آغاز عملیات اجرایی فاز جدید شبکه‌ جمع آوری آب‌های سطحی پیرامون حرم مطهر رضوی

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر
معاون فنی و عمران مجموعه نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی از آغاز عملیات اجرایی فاز جدید شبکه‌ جمع آوری آب‌های سطحی پیرامون حرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان ثامن، سید فرهاد حجازی معاون فنی و عمران نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی گفت: احداث شبکه جمع آوری آب های سطحی در معابر اطراف بارگاه منور رضوی،یکی از اقدامات زیرساختی است که به منظور ساماندهی تاسیسات شهری و کنترل روان آب های سطحی و پیشگیری از مخاطراتی همچون آب افتادگی معابر و جاری شدن سیل در خیابان ها،در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی پیش بینی شده و دردست اجراست.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حفاری همزمان در تمام خیابان های اطراف حرم در هسته مرکزی شهر ممکن نیست، از این رو به منظور تسریع در ایجاد و تکمیل شبکه مذکور، عملیات حفاری و لوله گذاری کاروگیت در چند خیابان اصلی و فرعی منتهی به حرم مطهر رضوی به صورت فاز به فاز اجرا شده و فاز جدید آن در خیابان شهید نواب صفوی و ضلع غربی خیابان آیت الله بهجت(ره) با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و۸۵۰ میلیون تومان آغاز شده است.
حجازی افزود: یکی از معضلاتی که در بافت فرسوده پیرامون حرم مطهررضوی همواره وجود داشت، چاه های جذبی بود که به شیوه سنتی و به تعداد زیاد و غیر استاندارد و بدون کارشناسی لازم حفر شده بود که معمولا پس از چند بارش برف و باران در فصول پر بارش سال پر شده و سبب جاری شدن آب در معابر می شد،که احداث این شبکه و اتصال کانال‌ها به نهر نادری در رفع و کنترل این معضل موثر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: پس از تکمیل کانال ها و اتمام لوله گذاری، نصب منهول ها(دریچه‌های بازدید وکنترل) و فن های هوادهی قوی در طول مسیر آن نیز به منظور تسهیل در نگهداری،شستشو و لایروبی جهت پیشگیری از مسدود شدن و ایجاد بوی نامطبوع در روزهای گرم سال نیز انجام می گیرد.
شایان ذکر است فاز جدید عملیات احداث و تکمیل شبکه هدایت و جمع آوری آب های سطحی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در خیابان شهید نواب صفوی،حدفاصل تقاطع بلوار شهید شوشتری و نواب تا میدان شهدای مسجد گوهرشاد(تقاطع پنجراه) به طول ۲۵۲ متر و همچنین ضلع غربی خیابان آیت الله بهجت(ره) حدفاصل چهارراه شهدا تا بلوار شهید کامیاب به طول ۹۳۵ متر تحت نظارت شهرداری منطقه و شرکت عمران و مسکن سازان ثامن توسط پیمانکار به صورت همزمان آغاز شده است.

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@