دو خطه شدن فضای سبز حاشیه ای خیابان شهید نواب صفوی با روتبال بیش از ۵٠ اصله درخت + گزارش تصویری

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر
گامی دیگر به سوی توسعه فضای سبز بافت پیرامون حرم مطهر رضوی،

دو خطه شدن فضای سبز حاشیه ای خیابان شهید نواب صفوی با روتبال بیش از ۵٠ اصله درخت + گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان ثامن مشهد مقدس، سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن و مدیرعامل شضرکت عمران و مسکن سازان ثامن،با اعلام این خبر اظهار کرد :در راستای ارتقاء سیما و منظر بصری و نیز افزایش سطح فضای سبز منطقه ثامن در معابر اصلی منتهی به حرم مطهر، عملیات اجرایی احداث لاین دوم درختکاری در پیاده روهای طرفین خیابان نواب انجام شد.

وی تصریح کرد:این عملیات در داخل پیاده رو های با عرض مناسب و با رعایت حریم ها و فواصل درختان مجاور انجام شده است.

نعمتی افزود: حدود۵۰ اصله درخت به شیوه روتبال در این پروژه کاشته شده و باغچه های جدید ایجاد شده نیز با گلهای فصلی و گلهای پرچینی دائمی تزیین شده است.

شهردار منطقه ثامن خاطرنشان کرد: با تلفیق ایده های خلاقانه در المان ها و فلاورباکس هایی که برای این باغچه ها استفاده شده است، فضایی برای نشیمن شهروندان و زائران جهت استراحت های کوتاه نیز در نظر گرفته شده و هم اکنون شهروندان و زائرین در حال استفاده کردن از این فضا هستند.

وی افزود: همزمان با اجرای این طرح، باغچه های حاشیه شمالی خیابان شهید نواب صفوی از چهارراه نواب تا حرم مطهر نیز با هدف زیباسازی محل و افزایش سطح فضای سبز در طوقه درختان آزادسازی و بازپیرایی شدند.
نعمتی گفت: طوقه ۷۰ اصله درخت در راستای این کار آزاد سازی شده ، که این اقدام علاوه بر زیباسازی منجر به افزایش دیر زیستی درختان و مقاوم شدن آنها در مقابل آفات و امراض خواهد شد همچنین اطراف باغچه های جدید با‌ استفاده‌ از نرده های هلالی شکل و ترکیب طرح های اسلیمی محافظت می شوند و به جهت زیباتر شدن فضای شهری نرده های ساده قدیمی نیز حذف شده اند.

 

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@