امروز: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

نحوه سرمایه گذاری

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

 

انواع روشهای سرمایه گذاری:

الف – سرمایه گذاری کلان:در این روش، سرمایه گذار محدوده ای از بافت را که شامل مسیر و پروژه های واقع در حاشیه آن است انتخاب می نماید و خرید املاک باقیمانده (خرید نشده) محدوده به کارگزاری شهرداری و تامین منابع از طرف سرمایه گذار اقدام می نماید و پس از تکمیل خرید پروژه ها صدور پروانه ساختمانی پروژه های محدوده صورت می گیرد. در این حالت ارزش املاک واقع در مسیر با ارزش پروانه ساختمانی پروژه ها تهاتر می گردد و سرمایه گذار مجاز است که پروژه های آماده واگذاری را اجرا و یا به غیر واگذار نماید و علاوه برآن در این روش سرمایه گذار از مزایای ناشی از ارزش افزوده املاک خرید شده و تجمیع پروژه ها بهره مند خواهد گردید.
ب- واگذاری زمین آماده اجرا و پروانه ساختمانی آن به سرمایه گذار جهت اجرای پروژه: در این حالت سرمایه گذار ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه ای را که قبلا توسط شهرداری آزادسازی کامل شده است را پرداخت نموده و اقدام به ساخت پروژه می نماید.
ج – خرید املاک باقیمانده (خرید نشده) یک پروژه به کارگزاری شهرداری و با تامین منابع از طرف سرمایه گذار و سپس صدور پروانه ساختمانی پروژه:در این حالت سرمایه گذار منابع مورد نیاز جهت خرید املاک باقیمانده را در اختیار شهرداری قرارداده و شهرداری به کارگزاری از سرمایه گذار املاک را خریده و سرمایه گذار پس از آزادسازی کامل پروژه و پرداخت ارزش پروانه ساختمانی اقدام به ساخت پروژه می نماید و یا زمین و پروانه را به غیر واگذار می نماید. در این روش سرمایه گذار از مزایای ناشی از ارزش افزوده املاک خرید شده و تجمیع پروژه بهره مند خواهد گردید.
د- واگذاری پروژه به سرمایه گذار و تهاتر بخشی از آن با املاک سرمایه گذار: در این روش بخشی از ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه با املاک متعلق به سرمایه گذار (واحد تجار ، مسکونی و یا زمین) تهاتر و مابقی آن توسط سرمایه گذار به شهرداری پرداخت می گرددو سرمایه گذار اقدام به ساخت می نماید.
ه-مشارکت شهرداری با سرمایه گذار:در این حالت شهرداری به میزان ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه با سرمایه گذار مشارکت نموده به صورتی که هزینه ساخت و اجرا به عهده سرمایه گذار بوده و شهرداری و سرمایه گذار به نسبت سهم الشرکه در پروژه آماده بهره برداری شریک خواهند بود.
و- واگذاری زمین و پروانه پروژه در قبال اجرای معابر و فضاهای عمومی به پیمانکار(سرمایه گذار) : در این روش شهرداری زمین و پروانه ساختمانی پروژه را در ازای اجرای فضاهای عمومی و معابر به پیمانکار یا سرمایه گذار واگذار می نماید.

ز- روشهای جمع آوری منابع خرد مردمی:

* اوراق مشارکت و صکوک: در این روش پروژه های سرمایه گذاری از طریق فروش اوراق مشارکت و صکوک به مردم اجرا می گردند.
* سهامدار پروژه: در این روشپروژه های سرمایه گذاری بصورت واگذاری سهام به مردم و پیمانکاران و سازندگان پروژه اجرا می گردند. که پروژه های تجاری و اقامتی نرجس و سارا به این صورت اجرا شده اند.
* فروش متری به صورت علی الحساب (طرح مسکن ثامن):در این حالت پروژه های سرمایه گذاری از طریق فروش متری واحدهای پروژه به مردم به صورت علی الحساب اجرا می گردند.

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@