پیگیری تامین منابع مالی طرح نوسازی حرم مطهر در دیدار شهردار مشهد با معاون اقتصادی رئیس جمهور/مذاکره برای تهاتر

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

مذاکراتی نیز در باره تهاتر بدهی دستگاه های دولتی به شهرداری مشهد با بدهی های شهرداری مشهد به بانکها انجام شد تا از طریق اوراق تسویه و ظرفیت های موجود در بودجه ۹۷ کشور این بدهی ها تسویه شود.

شهردار مشهد با اشاره به دیدار روز گذشته خود با معاون اقتصادی رئیس‌ جمهور گفت: معاون رئیس جمهور در این دیدار قول مساعد داد تا تامین منابع مالی اجرای زیرساخت های بازآفرینی طرح نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر را برای عملیاتی شدن پیگیری کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی در خصوص جزئیات دیدار با محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور که روز گذشته در تهران انجام شد، افزود: در این دیدار گزارشی از وضعیت اجرای طرح بازآفرینی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر ارائه و خواستار کمک دولت به تامین منابع مالی از سوی بانکها جهت اجرای زیر ساخت های این طرح شدیم.
وی اضافه کرد: همچنین مذاکراتی نیز در باره تهاتر بدهی دستگاه های دولتی به شهرداری مشهد با بدهی های شهرداری مشهد به بانکها انجام شد تا از طریق اوراق تسویه و ظرفیت های موجود در بودجه ۹۷ کشور این بدهی ها تسویه شود.
شهردار مشهد ادامه داد: در همین راستا معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز قول مساعد داد تا عملیاتی شدن این برنامه ها را از طریق سازمان های مرتبط به صورت جدی پیگیری کنند.

 

همچنین در رابطه با این جلسه در صفحه ۳ روزنامه شهرآرا در روز چهارشنبه مورخ ۲۶دی ماه ۱۳۹۷ می خوانیم:

* مذاکره برای تهاتر

«معاون اقتصادی رئیس جمهور قول مساعد داد تا عملیاتی شدن این برنامه‌ها را از طریق سازمان‌های مرتبط به صورت جدی پیگیری کند.» این را شهردار مشهد بعد از دیدار با معاون رئیس‌جمهور در امور اقتصادی گفت و اظهار کرد که «تهاتر بدهی‌ها و اجرای زیرساخت‌های بازآفرینی طرح نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر از جمله برنامه‌های مورد تأکید در این دیدار بود.»

محمدرضا کلائی دوشنبه شب در تهران با محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور دیدار کرد و در این دیدار نکات مختلفی را که حالا از اصلی‌ترین دغدغه‌های شهرداری مشهد است، مطرح کرد.

یکی از این مسائل، بدهی‌های دولت به شهرداری و البته طلب بانک‌ها از شهرداری است که معاونت اقتصادی شهرداری مشهد قصد دارد با تهاتر بدهی‌ها با بانک مرکزی، حساب خود را صاف کند. تهاتر بدهی شهرداری‌ها به بانک‌ها و بانک مرکزی از محل مطالبات دولتی، بر اساس بند (و) تبصره قانون بودجه کل کشور، انجام می‌شود. بر این اساس در حال حاضر مدارک ١۶٠٠میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها، در تهران در حال بررسی است تا از این طریق بدهی‌های شهرداری تسویه شود. تا امروز ١١٨میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری به بانک ملت تسویه شده است، مدارک بدهی‌های ۱۳۰۰ میلیارد تومانی بانک تجارت تا چند روز آینده تسویه می‌شود و بدهی‌های بانک شهر هم تا یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

از ابتدای تأسیس شهرداری در مشهد تا قبل از سال ٩۶، شهرداری ٢٧میلیارد تومان از دولت بابت اوراق گرفته و از ابتدای سال ٩۶ تا کنون، این رقم با رشد ۴٣ برابری به ١١۵٢میلیارد تومان رسیده است. بر همین اساس تهاتر ۱۱۵۲میلیارد تومان از طلب‌های شهرداری مشهد از دولت با بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها از جمله برنامه‌های مهم پیش روی معاونت اقتصادی است.

حالا در جلسه دوشنبه شب گذشته، مذاکراتی نیز در‌باره تهاتر بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری مشهد با بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها انجام شد تا از طریق اوراق تسویه و ظرفیت‌های موجود در بودجه ۹۷ کشور این بدهی‌ها تسویه شود.

شهردار مشهد به پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری گفته است که «معاون رئیس‌جمهور در این دیدار قول مساعد داد تا تأمین منابع مالی اجرای زیرساخت‌های بازآفرینی طرح نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر را برای عملیاتی شدن پیگیری کند.»

کلائی اضافه کرد: در این دیدار گزارشی از وضعیت اجرای طرح بازآفرینی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر ارائه شد. در ادامه خواستار کمک دولت به تأمین منابع مالی از سوی بانک‌ها برای اجرای زیرساخت‌های این طرح شدیم.

 

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@